Чернівецька гімназія №14

Вони керували школою

Негрій Іван Якович

1959-1960

Під керівництвом Негрія Івана Яковича в 1959 школа була збудована, відкрита і прийняла перших учнів у 1960 році. На час відкриття було здано в експлуатацію головний корпус школи, виробничі  майстерні, приміщення для  професійної підготовки учнів.

Кожурін Степан Степанович

1960-1973

Степан Степанович створив в школі базу для вивчення автосправи, в тому числі, при ньому було збудовано слюсарні автомайстерні, гаражі для автомобілів, спортивний зал, тир.  Під керівництвом Кожуріна С.С. руками майстрів, вчителів та учнів були зібрані 2 вантажних автомобілі на яких проводились навчання та формувалися навички керування.

Сігін Владислав Михайлович

1973-1993

При Сігіні В.М. було добудовано приміщення їдальні, вдосконалений спортивний майданчик, відкрито «Зоряну школу». В ці роки надзвичайно збагатилася експозиція музею «Бойової слави» в школі і він став кращим в області. Велику увагу в школі приділяли трудовому вихованню учнів, зокрема при школі силами трудового десанту утримувалися кролеферма, дослідницькі ділянки на яких вирощували сільськогосподарську продукцію для потреб школи.

Також у школі започатковано навчання в спортивних класах.

Славні традиції школи
Автосправа
    На початку 70-их років в школі запроваджено вивчення предмету автосправа. Згодом це стало цілою системою професійної підготовки школярів за спеціальностями: водій легкових та вантажних автомобілів, слюсар-авторемонтник, електрик з ремонту автомобілів. Для цього було створено два класи, з необхідним обладнанням, а також побудовано 5 гаражів. Школа отримала 3 легкових автомобілі та 2 вантажівки, на яких учні проходили навчання та які використовувалися в господарській діяльності школи. Більше 2000 випускників школи отримали посвідчення водіїв та дипломи професійної підготовки.

Спорт
    З 70-х років велику увагу в розвитку шкільної освіти було приділено фізичному вихованню  та спортивній підготовці учнів. В цей час започатковано навчання в спортивних класах за напрямками футбол (хлопці), волейбол (дівчата) та легка атлетика. Серед випускників школи багато іменитих спортсменів серед яких Валентина Козар – бронзовий призер олімпійських ігор з легкої атлетики, Юрій Омельченко – дворазовий чемпіон світу зі спортивного орієнтування, Шмундяк Сергій – футболіст, чемпіон СРСР.
В ці роки силами адміністрацій, педагогів школи, зокрема вчителя фізичної культури, ентузіаста Білобрицького Б.Ф., значно зміцнено спортивну базу навчання.

Шкільний музей «Бойової слави»
    З середини 60-х років на другому поверсі добудованого двоповерхового корпусу було створений музей "Бойової слави",  що з часом, став найкращим в області.
     В музеї були експозиції за такими напрямками:
·        Революція 1917 року;
·        Період Громадянської війни;
·        Друга Світова війна;
·        Вчителі школи – ветерани ВВВ.
   Засновником музею був Нецецкий В’ячеслав Станіславович - вчитель малювання, художник школи. В оформлені музею також брали участь учні школи.
    В музеї завжди проходили урочисті події: прийняття в жовтенята, піонери, до комсомолу, зустрічі з ветеранами війни та праці. Проводилися екскурсії для учнів шкіл міста та області.

Школа збудована за проектом архітектора Заторського на виконання рішення сесії обласної Ради депутатів трудящих від 14 травня 1959 року „Про зміцнення зв’язку школи з життям і подальший розвиток системи народної освіти області”. Будівля школи розрахована на 920 учнів була здана в експлуатацію 15 грудня 1959 року.

З 1974 по 1985 на базі школи функціонувало профільне навчання за напрямками водіїв легкових та вантажних автомобілів та слюсарів-авторемонтників. Тривалий час школа мала класи спортивного профілю.

На базі школи з 1989 року функціонує міська “Зоряна школа”.

З 2012/2013 навчального року школа набула нового статусу Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів технологічного профілю № 33 Чернівецької міської ради, з вечірньою формою навчання та екстернатом, впроваджено інклюзивне навчання учнів.

Рішенням Чернівецької міської ради 35 сесії VIII скликання №1335 від 27.07.2023 р. "Про зміну типу, найменування закладів освіти Чернівецької міської територіальної громади" змінила тип та найменування Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів технологічного профілю Чернівецької міської ради на Чернівецька гімназія № 14 Чернівецької міської ради.